magazin
Vajon miért kapott külön kiskönyvet Denis Villeneuve, ha a tízes évek eleje óta minden filmje eggyel rosszabb, mint az előző? És ki a…
továbbmagazin
Michelle Williams pókhasú, pipaszár lábú, púpos, fehér Crocs-os keramikust alakít az év egyik legjobb filmjében, egy olyan nőt, aki mindennél…
továbbvideó
A First Cow, az Egyes nők és a Sötét húzások rendezője, Kelly Reichardt legújabb filmjében egy szobrász karakterén keresztül beszél kapuzárásról és…
továbbhír
Erős mezőny versenyez idén az Arany Pálmáért, David Cronenberg, Park Chan-wook, Kelly Reichardt és Claire Denis új filmjei is szerepelnek a…
továbbmagazin
Egy idegösszeomlás szélén álló ejtőernyős lánnyal és egy vadnyugati tehén körüli felfordulással indítottunk a 70. berlini filmfesztiválon. Az eső…
továbbhír
A népszerű amerikai színésznő, Elle Fanning, a görög Jorgosz Lanthimosz, A kedvenc rendezője, valamint az Idát jegyző Paweł Pawlikowski is az…
továbbhír
Az amerikai függetlenfilmes világ egyik legeredetibb alkotójának, Kelly Reichardt rendező-forgatókönyvírónak műveiből első ízben rendeznek…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié